czwartek, 27 października 2011

Plany szyciowe, reprodukcje...

Po walce z brakiem czytnika kart w komputerze i kabelka łączącego aparat z PC oraz skanera wyczerpały mi się pomysły jak by tu przesłać zdjęcia na bloga, aż tu zapaliła się żarówka...telefon i aparat tej samej firmy więc powinny mieć te same karty pamięci i tym sposobem mała zamianka...Blootut (wiem że inaczej się to pisze ale nigdy nie pamiętam jak)..i stało się. PC pożarł dwa zdjątka:) 
W książce pisze, że to reprodukcje, więc tak to nazwałam. Co zrobić gdy nie umiem jeszcze rysować sylwetki? Kupić kalkę techniczną, miękki ołówek i gumkę. Przy odrobinie cierpliwości (nie jest konieczna) można narysować coś takiego albo przy odrobinie talentu coś o wiele lepszego.
Na pierwszym zdjęciu przy opisanej wyżej metodzie narysowałam plan na sukienkę z Burdy 11/2010 model: 114. Wpadła mi w oko, ale czegoś mi tu brakowało, więc zaplanowałam sobie wstawić czerwony pionowy klin z przodu. Kolorystyka jak na zdjęciu, chyba że wpadnie mi w oko inne zestawienie. Więc pliska podkroju pachy i klin przodu w kolorystyce kontrastowej:)

Druga reprodukcja wykonana raczej ze względu na niesamowite ujęcie fotografii, gdybym miała odpowiednią maszynę, która szyła by skórę albo w ogóle takie grube materiały to pokusiłabym się, ale na razie pozostaje w sferze marzeń bo kurtałka jest niesamowita a i nie pokolorowana ze względów zmienności upodobań kolorystycznych. Plan na daleką przyszłość bez przeróbek. Burda 7 /2010; s. 13.


Okazało się, że nawet w Burdzie można znaleźć fajne cytaty(Burda 4/2009 s. 13-znowu 13 hehe):
"Jeśli chcesz spełnić swoje marzenia,
najwyższy czas zacząć działać."
<Joseph Rudyard Kipling>
Pozdrawiam:):):)

3 komentarze:

 1. Fajny pomysł z reprodukcjami - chyba sama zacznę korzystać :) A Twoje pomysły na "podrasowanie" modeli burdowych mnie zaintrygowały. Kurtka jest świetna, ale chyba rzeczywiście powinna być z miękkiej skóry, wtedy wyglądałaby najlepiej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Masz niesamowity talent i bardzo ciekawe pomysły...
  zazdroszczę umiejętności szkicowania
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja również bardzo, bardzo zazdroszczę umiejętności tak fantastycznego szkicowania:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każde słowo i każdą poświęconą sekundę